CLUB
1581175120
Juniorii B ai Politehnicii leagă a doua victorie consecutivă în amicale
share
Echipa de "U17" a CSM Politehnica Iași a obținut a doua victorie consecutivă în meciurile de pregătire, scor 4-2, în compania celor de la ACS Sportul Studențesc. Într-un joc disputat, astăzi, pe Stadionul Tineretului, la o temperatură de aproximativ -6 grade Celsius, cu mulți titulari ce au făcut pasul la echipa de juniori A, elevii lui Dan Cănănău s-au impus fără mari probleme, în condițiile în care, la pauză, scorul era unul de neprezentare. CSM Politehnica Iași U17: Amarandei - Para, Drobota, Nica, D. Petrișor - Cuibuș, Ivan, Boita- Bălășel, Latescu și Budeanu. Pe parcursul reprizei secunde au mai intrat și următorii: Lupu, Cisman, Ciurcă, Dumitru și Artiom. În perioada 14-15 februarie, Politehnica Iași și ASC City FC Iași, primul adversar întâlnit în această iarnă (4-1), vor efectua impreună deplasarea la Tiraspol, pentru a participa la un turneu amical organizat de FC Sheriff Tiraspol. FC Sheriff Tiraspol U17-Politehnica Iași U17 se va disputa pe 15 februarie, începând cu ora 12:00, la Complexul Sportiv Sheriff Tiraspol.