Juniorii 2008 au triumfat la Bistriţa

Echipa de juniori născuţi în anul 2008, pregătiţi de Mihai Drăgoi, a câştigat Cupa „Lucian Sânmărtean”.

Echipa de juniori născuţi în anul 2008, pregătiţi de Mihai Drăgoi, a câştigat Cupa „Lucian Sânmărtean”, competiţie găzduită în perioada 11-13 august de Stadionul Jean Pădureanu din Bistriţa şi la care au participat 12 formaţii. Reprezentanţii clubului nostru au câştigat toate cele 5 partide. În grupă, CSM Politehnica a întrecut cu 6-0 pe Viitorul Ungheni, cu 8-1 pe Primavera Satu Mare şi cu 4-0 pe Ardealul Bistriţa Nasăud. În urma acestor rezultate, elevii lui Mihai Drăgoi s-au calificat în grupa principală, pentru locurile 1-3. Acolo, au câştigat ambele partide fără să primească gol, 4-0 cu Luceafărul Cluj şi 2-0 cu Transilvania Bistriţa Năsăud. Astfel, CSM Politehnica 2008 şi-a adjudecat trofeul, iar căpitanul echipei, Faby Timofte a fost declarat cel mai bun jucător al turneului.

Lotul condus de Mihai Drăgoi a fost alcătuit din portarul Darius Formagiu şi jucătorii de câmp Flavius Formagiu (1 gol), Denis Bejenariu (1), Andrei Donac (2), Vlad Ilie (2), Emi Giugiuveanu (3), Matei Ciapa (5), Rareş Profir, Radu Babuta, Seby Ilieş (4) şi Faby Timofte (6).

Alte știri despre juniori
Juniori
Juniorii 2008 au triumfat la Bistriţa

Echipa de juniori născuţi în anul 2008, pregătiţi de Mihai Drăgoi, a câştigat Cupa „Lucian Sânmărtean”.

Juniori
CSM Poli Iași U19 a câștigat Brașov Cup

La finalul săptămânii trecute, juniorii ”mari” ai clubului nostru și-au demonstrat valoarea la cel mai important turneu pentru categoria lor de vârstă organizat în România, Brașov Cup.

Juniori
Partide amicale cu adversari din America

Premieră pentru juniorii ieșeni. Juniorii ieșeni ai grupelor 2006 și 2008 vor întalni echipele de juniori ai echipei americane Chicago Fire.

NOU ÎN MAGAZINUL OFICIAL
Abonament Tribuna B, 200 lei
Sponsori principali
Parteneri
Partener medical
Sponsor tehnic