Rezultate Trofeul "Gheorghe Ola" U9 - faza judeteana (grupa 2008)

Începând cu luna septembrie şi pînă la jumătatea lunii noiembrie 2017 am participat la Trofeul "Gheorghe Ola” - Faza Judeţeană organizată A.J.F.Iaşi.

Începând cu luna septembrie şi pînă la jumătatea lunii noiembrie 2017 am participat la Trofeul "Gheorghe Ola” -Faza Judeţeană organizată A.J.F.Iaşi .


Lotul format din:
Mihai Dragoi - antrenor principal
Buhă Răzvan - antrenor secund
1. Formagiu Darius - portar
2. Formagiu Flavius
3. Bejenariu Denis
4. Rimbu Tudor
5. Ilie Vlad
6. Ilieş Sebastian
7. Ciapă Matei
8. Profir Rareş
9. Harhătă Rareş
10. Timofte Fabyani
11. Curea Ştefan
12. Giurgiuveanu Emy
13. Donac Andrei
14. Filimon Alexandru
 

În campionatul „Gheorghe Ola” au fost înscrise 11 echipe din judeţul Iaşi(formate din copii născuţi în anul 2008, sau mai mici), care au fost împărţite în două grupe:

Grupa A:CSM Paşcani, Didi Junior Iaşi, LPS Iaşi, Steaua Magică, Poli Moldova şi Edu Sporting

Grupa B: Atletic Iaşi, CSM Politehnica Iaşi, Magic Trofeo, Pumas Iaşi şi Nordika Junior

În fiecare grupă s-a jucat in sistem campionat fiecare cu fiecare, urmînd c a primele două clasate din fiecare grupă să joace semifinale şi apoi finala pentru locurile 1-2, respectiv pentru locurile 3-4.

 

Rezultate grupă CSM POLITEHNICA Iaşi :

TUR                                                                                   RETUR

 

Etapa 1: Poli Iași - Pumas Iasi: 9-3

V

Etapa 6: Pumas Iasi - Poli Iasi: 0 - 3

V

Etapa 2: Atletic Iasi - Poli Iasi: 1 - 6

V

Etapa 7:Poli Iasi - Atletic Iasi: 7 - 1

V

Etapa 3: Poli Iași: STA

V

Etapa 8:Poli Iași: STA

V

Etapa 4:Poli Iasi - Magic Trofeo Iași: 3 - 0

V

Etapa 9: Magic Trofeo Iași - Poli Iasi: 0 - 3

V

Etapa 5:Nordika Junior - Poli Iasi: 0 – 8

V

Etapa 10: Poli Iași - Nordika Junior: 6 – 1

V


CSM POLITEHNICA Iaşi a ocupat locul 1 in grupa B cu 24 puncte (8 victorii din 8 meciuri), cu un golaveraj de +39 (45 goluri marcate si doar 6 primite)!!!!!

Celelalte 3 echipe calificate în semifinale au fost: Didi Junior (locul 1 Grupa A), Poli Moldova (locul 2 Grupa A) şi Nordika Junior (locul 2 Grupa B).

 

Rezultate semifinale:

Semifinală - tur
Poli Moldova - Poli Iași : 0-9 (0-3 la pauza)

Semifinală - retur
Poli Iași - Poli Moldova: 10-1 (4-0 la pauza)

19-1 la general

În cealaltă semifinală Nordika Junior s-a impus în faţa celor de la Didi Junior cu scorul general de 9-6.

 

Rezultate finală locurile 1-2:

Finală - tur:
Poli Iași - Nordika Junior: 9 - 1 (4-0 la pauză)
Finală - retur:

Nordika Junior - Poli Iași: 2 - 10 (1-5 la pauză)

19-3 la general

În finala pentru locurile 3-4, Didi Junior s-a impus în faţa celor de la Poli Moldova cu scorul de 3-1.

 

Clasament final campionat „Ghe.Ola”-U9(n.2008), ediţia 2017:
1. CSM POLITEHNICA Iaşi
2. Nordika Junior Iaşi
3. Didi Junior Iaşi
4. Poli Moldova Iaşi
 

La finalul campionatului „Gheorghe Ola”, CSM Politehnica Iași s-a clasat pe locul 1, cu victorii în toate cele 12 meciuri disputate  cu un golaveraj total de +73 (83 goluri marcate si doar 10 primite)!!!!!

Totodată, CSM Politehnica Iași, grupa 2008, s-a calificat la faza zonală a Trofeului „Gheorghe Ola”, ce urmeză săse desfășoare în perioada 04-06 decembrie 2017, în compania campioanelor din Zona 1. – Suceava, Botoșani, Neamț, Bacău și Vaslui. (locul de desfășurare-unul din cele 6 județe).

Alte știri despre juniori
Juniori
Juniorii Politehnicii participa la Iași Summer Cup 2018

Pe 30 şi 31 august, Complexul Sportiv „Emil Alexandrescu” din Copou va găzdui „Iaşi Summer Cup 2018”, turneu organizat de clubul Politehnica Iaşi, în parteneriat cu Federaţia Română de Fotbal şi Asociaţia Judeţeană de Fotbal Iaşi.

Juniori
Juniorii U19 au castigat turneul Brasov Cup

Tarnovanu a fost declarat jucatorul turneului si cel mai bun portar!

Juniori
Selecţie la Centrul de Copii şi Juniori

Centrul de copii și juniori al CSM Politehnica Iași organizează selecții pentru copiii născuți în anul 2005.

COMANDĂ BILETE ONLINE
Sponsori principali
Parteneri
Sponsor tehnic
Parteneri medicali