CLUB
1435599562
7 goluri, 7 marcatori
CSMS Iași a învins cu scorul de 7-0 o formație alcătuită din fotbaliști turci care evolueaza în ligile inferioare din Germania.
share

În al treilea meci disputat în stagiul de pregătire din Turcia, CSMS Iași a învins cu scorul de 7-0 (3-0) o formație alcătuită din fotbaliști turci care evolueaza în ligile inferioare din Germania.

Antrenorul Nicolo Napoli a început meciul în formula:
Grahovac - Voicu, Mihalache, Ciucă, Țigănașu - Viveiros, Mitic, Enescu, Gheorghe - Grigorie, Golubovic

La pauză scorul a fost de 3-0 după golurile marcate de Ciucă ('5), Golubovic ('16) și Mihalache ('20).

La începutul actului secund au intrat: Bole, Goge, Crețu înlocuindu-i pe Grigorie, Viveiros și Enescu.

În min. 65 au fost făcute ultimele modificări de efectiv, intrând în teren: Grecu, Bosoi, Moisi, Bădic, Takacs, Enescu, Chelaru și Boiciuc.

Golurile din repriza a 2-a au fost marcate de Goge ('54), Gheorghe ('59), Boiciuc ('70), Bole (72-penalty).

Astfel, cu 7 goluri marcate și 7 marcatori diferiți, CSMS Iași a obținut a 2-a victorie în 3 meciuri disputate în cantonamentul din Turcia.

Miercuri se joacă ultimul "amical", contra rușilor de la Amkar Perm.