CLUB
1657517122
Remiză în primul test din Bulgaria
share
Poli Iași a încheiat la egalitate, 1-1, meciul amical din această seară cu FC Makedonija GP Skopje, una dintre reprezentantele Macedoniei de Nord în cupele europene.

Golul echipei noastre a fost marcat de Anton Karachanakov, în minutul 44, dintr-o lovitură liberă de la aproximativ 18m. Pentru adversari a înscris Abazi în minutul 71.

Antrenorul Claudiu Niculescu a început meciul cu Brânză, Martac, Lică, Tincu, Ciaun, Cristea, Vașvari (c), Fică, Karachanakov, Pelivan și Tomczyk.

Pe parcursul întâlnirii au mai jucat: Dumitru (35 Pelivan), Plamadă, Kuadio, Torino, Ștefanovici, Plokhotniuk (Lică, Martac, Ciaun, Karachanakov, Cristea 46), Cracea (Fică 60), Ciubăncan, Anton (Tomczyk, Dumitru 72), Marchioni (Vașvari 80).

Ceilalți jucători din lot s-au antrenat separat.

Următorul meci al echipei noastre e programat miercuri, 13 iulie, cu CSKA 1948 Sofia.